معرفی مختصر عرضه اولیه سپ (سامان پرداخت)

سامان پرداخت با نماد سپ لقب اولین عرضه اولیه سال ۹۷ را به خود اختصاص داد.

این شرکت قصد دارد ۱۰ درصد از سهام خود (۱۸۰ میلیون سهم) را یکشنبه ۱۳ خرداد به بازار عرضه کند.

ابتدا قرار بود این سهم در ۲۲ اسفند ۹۶ به بازار عرضه شود اما این عرضه به دلیل اصلاح گزارش ارزش گذاری و تصمیم مسئولان بورس لغو شد تا یکشنبه 13 خرداد شاهد عرضه اولیه این سهم باشیم.

این شرکت ۱۸۰ میلیارد تومانی درحالی از بزرگترین شرکت های PSP  برخورداری از ۱۲۳۶ نیروی انسانی و ۱۰۰ شعبه، نمایندگی و مرکز خدمات است

روند درخواست عرضه اولیه های سال ۹۶

با توجه به رشد کاهشی تعداد افراد درخواست کننده عرضه اولیه های قبلی (شفا و تبرک) که عمدتا به دلیل عدم قیمت گذاری صحیح و قابل قبول بود تعداد افراد درخواست کننده عرضه اولیه به زیر ۱۰۰ هزار نفر رسید در صورتی که عرضه اولیه‏ های قبل تر سال ۹۶ همانند توسعه صنایع شوینده با نماد شوینده یا تامین سرمایه امید با نماد امید چیزی بین ۱۵۰ الی ۱۶۰ هزار نفر درخواست خرید عرضه اولیه داشتند.

 

پیش بینی تخصیص عرضه اولیه سپ (سامان پرداخت)

به توجه به روند کاهشی درخواست های عرضه اولیه نویسنده با فرض بر اینکه برای عرضه اولیه سامان پرداخت ۱۲۵ هزار نفر درخواست بدهند به هر نفر ۱۴۴۰ عدد سهم (حدود ۹۶۰ هزار تومان) می‌رسد.

 

محاسبات انجام شده در این پیش بینی

 ۱۴۴۰ = ۱۲۵،۰۰۰ ÷ ۱۸۰،۰۰۰،۰۰۰


۹۶۰ هزار تومان = ۶۵۰۰ ریال × ۱۴۴۰

 یک امکان بسیار ویژه

با عضویت در کارگزاری فارابی می توانید همه عرضه اولیه را به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به پای سیستم بودن هنگام عرضه اولیه خریداری کنید :)

نحوه خرید عرضه اولیه به صورت اتوماتیک کلیک کنید


برای عضویت در کارگزاری فارابی یا تغییر کارگزاری و استفاده از مزیت "عرضه اولیه خودکار" کلیک کنید


اگر در مورد گرفتن کد بورسی از کارگزاری فارابی سوالی برایتان پیش آمده  " کلیک کنید


اگر سوالی یا مشکلی در فرایند ثبت نام و آزمون آنلاین داشتید می توانید از این لینک با پشتیبان در تلگرام ارتباط برقرار کنید یا با شماره

۰۹۰۳۲۱۹۹۱۶۶ تماس بگیرید 


کانال تلگرام:  @arze_avalieh

اینستاگرام: @arze_avalieh